ZA028MDDP3
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ZA028MDDP3
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: ZA028MDDP3
Product Category: Alarms, Buzzers, and Sirens Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
ZA
Ratings
Duration
0.5 PPS
Approvals
cUL, UL
Frequency
3.3kHz
Packaging
Bulk
Input Type
DC
Technology
Piezo
Part Status
Active
Termination
Terminal Block
Mounting Type
Panel Mount
Port Location
Top
Voltage Range
16 ~ 28V
Operating Mode
Double Pulse, Slow
Current - Supply
40mA
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Size / Dimension
1.210" Dia (30.74mm)
Ingress Protection
NEMA 3R, 4X, 12
Height - Seated (Max)
2.234" (56.75mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Sound Pressure Level (SPL)
75dB @ 16V, 61cm