SCE028MA3CTB
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SCE028MA3CTB
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: SCE028MA3CTB
Product Category: Alarms, Buzzers, and Sirens Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
SCE
Ratings
Duration
Approvals
cUL, UL
Frequency
2.9kHz
Packaging
Bulk
Input Type
AC, DC
Technology
Piezo
Part Status
Active
Termination
Terminal Block
Mounting Type
Panel Mount
Port Location
Top
Voltage Range
16 ~ 28V
Operating Mode
Single Tone
Current - Supply
20mA
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Size / Dimension
1.692" Dia (42.98mm)
Height - Seated (Max)
1.511" (38.39mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Sound Pressure Level (SPL)
75dB @ 16V, 61cm