SBT12MMPPC
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SBT12MMPPC
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: SBT12MMPPC
Product Category: Alarms, Buzzers, and Sirens Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Ratings
Medical
Duration
Variable
Approvals
cUL, UL
Frequency
2.075kHz
Packaging
Bulk
Input Type
DC
Technology
Piezo
Part Status
Active
Termination
PC Pins
Mounting Type
Through Hole
Port Location
Top
Voltage Range
9 ~ 12V
Operating Mode
Pin Selectable
Current - Supply
15 ~ 20mA
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Size / Dimension
1.752" Dia (44.50mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Sound Pressure Level (SPL)
85dB @ 9V, 10cm