SST-90-W40S-T11-M3501
| Manufacturer: | Luminus Devices Inc. |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SST-90-W40S-T11-M3501 | ||
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Chip On Board (COB)
- Color
- White, Neutral
- Height
- 5.40mm
- Series
- SST-90
- CCT (K)
- 4000K
- Features
- Lens Type
- Domed
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Wavelength
- Part Status
- Active
- Configuration
- Square
- Current - Max
- 9A
- Viewing Angle
- 100°
- Current - Test
- 3.15A
- Size / Dimension
- 11.00mm L x 10.00mm W
- Temperature - Test
- 25°C
- CRI (Color Rendering Index)
- 70
- Light Emitting Surface (LES)
- 8.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test
- 81 lm/W
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 3.25V