L2C2-50701216E2300
| Manufacturer: | Lumileds |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | L2C2-50701216E2300 | ||
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Chip On Board (COB)
- Color
- White, Cool
- Height
- 1.50mm
- Series
- LUXEON CoB Core Range
- CCT (K)
- 5000K 3-Step MacAdam Ellipse
- Features
- Lens Type
- Flat
- Packaging
- Tube
- Wavelength
- Part Status
- Active
- Configuration
- Square
- Current - Max
- 3.2A
- Viewing Angle
- 115°
- Current - Test
- 1.6A
- Size / Dimension
- 28.00mm L x 28.00mm W
- Temperature - Test
- 85°C
- CRI (Color Rendering Index)
- 70
- Light Emitting Surface (LES)
- 23.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test
- 152 lm/W
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 35V