15KPA85CA-HRA
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
15KPA85CA-HRA
Manufacturer: Littelfuse In Stock 0 pcs
Datasheet: 15KPA85CA-HRA
Product Category: Accessories Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TVS Diodes / ESD Suppressors 85Vso 94VAC 109A BI-DIRECT $17.86
Brand
Littelfuse
Series
15KPA-HRA
Polarity
Bidirectional
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
P600-2
Working Voltage
85 V
Clamping Voltage
137.6 V
Product Category
TVS Diodes / ESD Suppressors
Breakdown Voltage
104 V
Factory Pack Quantity
800
Ipp - Peak Pulse Current
109.7 A
Vesd - Voltage ESD Air Gap
Vesd - Voltage ESD Contact
Maximum Operating Temperature
+ 175 C
Minimum Operating Temperature
- 55 C
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
15 kW