15KPA60CA-HRA
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
15KPA60CA-HRA
Manufacturer: Littelfuse In Stock 0 pcs
Datasheet: 15KPA60CA-HRA
Product Category: Accessories Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TVS Diodes / ESD Suppressors 60Vso 67VAC 155A BI-DIRECT $17.86
Brand
Littelfuse
Series
15KPA-HRA
Polarity
Bidirectional
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
P600-2
Working Voltage
60 V
Clamping Voltage
97.4 V
Product Category
TVS Diodes / ESD Suppressors
Breakdown Voltage
73.4 V
Factory Pack Quantity
800
Ipp - Peak Pulse Current
155 A
Vesd - Voltage ESD Air Gap
Vesd - Voltage ESD Contact
Maximum Operating Temperature
+ 175 C
Minimum Operating Temperature
- 55 C
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
15 kW