TMOV14RP300ML2B7
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
TMOV14RP300ML2B7
Manufacturer: Littelfuse Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: TMOV14RP300ML2B7
Product Category: TVS - Varistors, MOVs Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: VARISTOR 470V 6KA DISC 14MM $0.94
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Energy
125J
Series
iTMOV®
Features
Thermally Protected
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 14mm 3-Lead
Current - Surge
6kA
Maximum AC Volts
300V
Maximum DC Volts
385V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
517V
Varistor Voltage (Min)
423V
Varistor Voltage (Typ)
470V
Capacitance @ Frequency
400pF @ 1MHz