SZ1.5SMC33AT3G
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SZ1.5SMC33AT3G
Manufacturer: Littelfuse Inc. In Stock 6044 pcs
Datasheet: SZ1.5SMC33AT3G
Product Category: TVS - Diodes Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMC Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Zener
Series
Automotive, AEC-Q101
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Applications
Automotive
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AB, SMC
Base Part Number
1.5SMC
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Supplier Device Package
SMC
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A