JLLN030.T
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JLLN030.T
Manufacturer: Littelfuse Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: JLLN030.T
Product Category: Electrical, Specialty Fuses Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FUSE CARTRIDGE 30A 300VAC/160VDC $22.62
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Class
T
Series
POWR-GARD® JLLN
Features
Approvals
CE, CSA, UR
Fuse Type
Cartridge
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Applications
Electrical, Industrial
Mounting Type
Holder
Response Time
Fast Blow
Package / Case
Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension
0.406" Dia x 0.874" L (10.30mm x 22.20mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
160V
Current Rating (Amps)
30A