CCMR04.5TXP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CCMR04.5TXP
Manufacturer: Littelfuse Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: CCMR04.5TXP
Product Category: Electrical, Specialty Fuses Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FUSE CRTRDGE 4.5A 600VAC/250VDC $19.36
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Class
CC
Series
POWR-GARD®, POWR-PRO® CCMR
Features
Approvals
CE, CSA, UL
Fuse Type
Cartridge
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Applications
Motor Protection
Mounting Type
Holder
Response Time
Slow Blow
Package / Case
5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Voltage Rating - AC
600V
Voltage Rating - DC
250V
Current Rating (Amps)
4.5A