15KP200C-B
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
15KP200C-B
Manufacturer: Littelfuse Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: 15KP200C-B
Product Category: TVS - Diodes Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TVS DIODE 200V 338.1V P600 Inquiry
Series
15KP
Packaging
Bulk
Part Status
Obsolete
Package / Case
P600, Axial
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Supplier Device Package
P600
Voltage - Breakdown (Min)
209.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
338.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V