1.5KE30ARL4G
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
1.5KE30ARL4G
Manufacturer: Littelfuse Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: 1.5KE30ARL4G
Product Category: TVS - Diodes Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TVS DIODE 25.6V 41.4V AXIAL Inquiry
Series
Mosorb™
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Obsolete
Package / Case
DO-201AD, Axial
Base Part Number
1.5KE
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package
Axial
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
25.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
36A