LT6200CS8#PBF
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LT6200CS8#PBF
Manufacturer: Linear Technology / Analog Devices In Stock 577 pcs
Datasheet: LT6200CS8#PBF
Packaging
Tube
Slew Rate
50V/µs
Output Type
Rail-to-Rail
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Amplifier Type
Buffer
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Base Part Number
LT6200
Current - Supply
20mA
Number of Circuits
1
Current - Input Bias
23µA
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Gain Bandwidth Product
165MHz
Voltage - Input Offset
2.5mV
Supplier Device Package
8-SO
Voltage - Supply, Single/Dual (±)
2.5V ~ 12.6V, ±1.25V ~ 6.3V