LT1009S8#PBF
| Manufacturer: | Linear Technology / Analog Devices |
In Stock 14272 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | LT1009S8#PBF | ||
| Product Category: | PMIC - Voltage Reference | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC | $4.23 | |
- Packaging
- Tube
- Tolerance
- ±0.4%
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Current - Output
- 10mA
- 400µA
- Noise - 0.1Hz to 10Hz
- Noise - 10Hz to 10kHz
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Supplier Device Package
- 8-SOIC
- Temperature Coefficient
- 25ppm/°C
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 2.5V