LT1009CZ#TRPBF
| Manufacturer: | Linear Technology / Analog Devices |
In Stock 640 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | LT1009CZ#TRPBF | ||
| Product Category: | PMIC - Voltage Reference | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 | $3.39 | |
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±0.2%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
- Current - Output
- 10mA
- 400µA
- Noise - 0.1Hz to 10Hz
- Noise - 10Hz to 10kHz
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Supplier Device Package
- TO-92-3
- Temperature Coefficient
- 25ppm/°C
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 2.5V