57-CBSA-3.25X5.75X0.5
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
57-CBSA-3.25X5.75X0.5
Manufacturer: Leader Tech Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: 57-CBSA-3.25X5.75X0.5
Product Category: RF Shields Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RF SHIELD 3.25" X 5.75" T/H $27.25
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Shield, 2-Piece
Series
50-CBS
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Ventilation
Non-Vented
Mounting Type
Through Hole
Width - Overall
3.250" (82.55mm)
Height - Overall
0.500" (12.70mm)
Length - Overall
5.750" (146.05mm)