4695PA51H01275
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
4695PA51H01275
Manufacturer: Laird Technologies EMI In Stock 0 pcs
Datasheet: 4695PA51H01275
Description: GK NICU PTAFG PU V0 SQ Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Fabric Over Foam
Shape
Square
Width
0.374" (9.50mm)
Height
0.374" (9.50mm)
Length
12.750" (323.85mm)
Series
51H
Plating
Material
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Shelf Life
12 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Attachment Method
Adhesive
Plating - Thickness
Operating Temperature
Storage/Refrigeration Temperature
73°F (23°C)