0805J5000471MXR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
0805J5000471MXR
Manufacturer: Knowles Syfer In Stock 0 pcs
Datasheet: 0805J5000471MXR
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 470PF 500V X7R 0805 $0.12
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Capacitance
470pF
General Purpose
Failure Rate
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C