RF2525B334K151KX145T
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RF2525B334K151KX145T
Manufacturer: Knowles NOVACAP In Stock 0 pcs
Datasheet: RF2525B334K151KX145T
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.33UF 150V X7R 2525 $6.03
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Ratings
Features
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Capacitance
0.33µF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
2525 (6464 Metric)
Thickness (Max)
0.165" (4.19mm)
Voltage - Rated
150V
Size / Dimension
0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C