2225E473K251KHT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
2225E473K251KHT
Manufacturer: Knowles NOVACAP In Stock 0 pcs
Datasheet: 2225E473K251KHT
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.047UF 250V 2225 $7.43
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Capacitance
0.047µF
Applications
General Purpose
Failure Rate
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)
Voltage - Rated
250V
Size / Dimension
0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C