1825D123J251KHT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
1825D123J251KHT
Manufacturer: Knowles NOVACAP In Stock 0 pcs
Datasheet: 1825D123J251KHT
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.012UF 250V C0G 1825 $13.71
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Ratings
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Capacitance
0.012µF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)
Voltage - Rated
250V
Size / Dimension
0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C