1210D330J102KHT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
1210D330J102KHT
Manufacturer: Knowles NOVACAP In Stock 0 pcs
Datasheet: 1210D330J102KHT
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 1210 $1.13
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Capacitance
33pF
General Purpose
Failure Rate
Thickness (Max)
0.065" (1.65mm)
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Size / Dimension
0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C