0805D181J501KHT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
0805D181J501KHT
Manufacturer: Knowles NOVACAP In Stock 0 pcs
Datasheet: 0805D181J501KHT
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 0805 $1.13
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Capacitance
180pF
General Purpose
Failure Rate
Thickness (Max)
0.054" (1.37mm)
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C