C17CF620J-7UN-X1T
| Manufacturer: | Knowles Dielectric Labs |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | C17CF620J-7UN-X1T | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- CF
- Ratings
- Features
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Capacitance
- 62pF
- Part Status
- Active
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Failure Rate
- Lead Spacing
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1111 (2828 Metric)
- Thickness (Max)
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Size / Dimension
- 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C