C06CF2R0B-9UN-X1T
| Manufacturer: | Knowles Dielectric Labs |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | C06CF2R0B-9UN-X1T | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- CF
- Ratings
- Features
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.1pF
- Lead Style
- Capacitance
- 2pF
- Part Status
- Active
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Failure Rate
- Lead Spacing
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Thickness (Max)
- Voltage - Rated
- 250V
- Size / Dimension
- 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C