RK73H2ATTD3012F
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RK73H2ATTD3012F
Manufacturer: KOA Speer Electronics, Inc. In Stock 14650 pcs
Datasheet: RK73H2ATTD3012F
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RESISTOR Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
RK73H
Ratings
AEC-Q200
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Resistance
30.1 kOhms
Composition
Thick Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±100ppm/°C