RK73H2ATTD3010F
| Manufacturer: | KOA Speer Electronics, Inc. |
In Stock 12907 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | RK73H2ATTD3010F | ||
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RESISTOR | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- RK73H
- Ratings
- AEC-Q200
- Features
- Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±1%
- Resistance
- 301 Ohms
- Composition
- Thick Film
- Part Status
- Active
- Failure Rate
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0805
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C