L-15W82NJV4E
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
L-15W82NJV4E
Manufacturer: Johanson Technology Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: L-15W82NJV4E
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 82NH 500MA 320 MOHM $0.09
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
Ratings
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Unshielded
Tolerance
±5%
Inductance
82nH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Material - Core
Ceramic
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
DC Resistance (DCR)
320mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
500mA
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant
1.35GHz
Inductance Frequency - Test
150MHz