L-14W43NKV4E
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
L-14W43NKV4E
Manufacturer: Johanson Technology Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: L-14W43NKV4E
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 43NH 600MA SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Unshielded
Tolerance
±10%
Inductance
43nH
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Material - Core
Ceramic
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR)
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
600mA
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
250MHz