L-14C19NJV4T
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
L-14C19NJV4T
Manufacturer: Johanson Technology Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: L-14C19NJV4T
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 19NH 300MA SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Multilayer
Series
Ratings
Q @ Freq
10 @ 100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Unshielded
Tolerance
±5%
Inductance
19nH
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Material - Core
Ceramic
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR)
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
300mA
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant
2.1GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz