501S42E3R9DV4E
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
501S42E3R9DV4E
Manufacturer: Johanson Technology Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: 501S42E3R9DV4E
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 3.9PF 500V NP0 1111 $0.38
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
E
Ratings
Features
High Q, Low Loss, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.5pF
Lead Style
Capacitance
3.9pF
Part Status
Active
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C