IXTC250N075T
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IXTC250N075T
Manufacturer: IXYS In Stock 0 pcs
Datasheet: IXTC250N075T
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MOSFET N-CH 75V 128A ISOPLUS220 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
FET Type
N-Channel
Packaging
Tube
Vgs (Max)
±20V
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
ISOPLUS220™
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.4mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max)
160W (Tc)
Supplier Device Package
ISOPLUS220™
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
200nC @ 10V
Drain to Source Voltage (Vdss)
75V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9900pF @ 25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
128A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V