IXFP34N65X2M
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IXFP34N65X2M
Manufacturer: IXYS In Stock 30 pcs
Datasheet: IXFP34N65X2M
Vgs (Max)
±30V
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 1.5mA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
100mOhm @ 17A, 10V
Power Dissipation (Max)
40W (Tc)
Supplier Device Package
TO-220 Isolated Tab
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
56nC @ 10V
Drain to Source Voltage (Vdss)
650V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3230pF @ 25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
34A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V