DNA30EM2200PZ
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
DNA30EM2200PZ
Manufacturer: IXYS In Stock 3002 pcs
Datasheet: DNA30EM2200PZ
Product Category: Accessories Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
RoHS
Details
Type
Standard Recovery Rectifiers
Brand
IXYS
Product
Rectifiers
Packaging
Reel
Subcategory
Diodes & Rectifiers
Unit Weight
0.077603 oz
Manufacturer
IXYS
Product Type
Rectifiers
Configuration
Single
Mounting Style
SMD/SMT
Package / Case
TO-263-2
Part # Aliases
DNA30EM2200PZ-TRL
Product Category
Max Surge Current
370 A
If - Forward Current
30 A
Ir - Reverse Current
40 uA
Vf - Forward Voltage
1.26 V
Vr - Reverse Voltage
2200 V
Factory Pack Quantity
800
Pd - Power Dissipation
210 W