XLH735052.456000X
|---|---|---|---|
| Datasheet: | XLH735052.456000X | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC XO 52.4560MHZ HCMOS SMD | $1.23 | |
- Series
- XPRESSO™ FXO-HC73
- Frequency
- 52.456MHz
- Size / Dimension
- 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
- Voltage - Supply
- 3.3V
- Frequency Stability
- ±50ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C
- Current - Supply (Max)
- 47mA