72V851L15PFI8
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
72V851L15PFI8
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc In Stock 0 pcs
Datasheet: 72V851L15PFI8
Product Category: Logic - FIFOs Memory Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC FIFO SYNC 4096X18 15NS 64QFP Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
72V
Function
Synchronous
Data Rate
66.7MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
10ns
Memory Size
144K (8K x 9 x 2)
Part Status
Obsolete
FWFT Support
No
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
64-LQFP
Bus Directional
Bi-Directional
Base Part Number
72V851
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Retransmit Capability
No
Current - Supply (Max)
40mA