72V273L6PFG
| Manufacturer: | IDT, Integrated Device Technology Inc |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 72V273L6PFG | ||
| Product Category: | Logic - FIFOs Memory | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- 72V
- Function
- Synchronous
- Data Rate
- 166MHz
- Packaging
- Tray
- Access Time
- 4ns
- Memory Size
- 288K (16K x 18)(32K x 9)
- Part Status
- Active
- FWFT Support
- Yes
- Mounting Type
- Surface Mount
- Expansion Type
- Depth, Width
- Package / Case
- 80-LQFP
- Bus Directional
- Uni-Directional
- Base Part Number
- 72V273
- Voltage - Supply
- 3.15V ~ 3.45V
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C
- Retransmit Capability
- Yes
- Current - Supply (Max)
- 35mA