71V3556SA133BQI8
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
71V3556SA133BQI8
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc In Stock 0 pcs
Datasheet: 71V3556SA133BQI8
Product Category: Memory Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Packaging
Tape & Reel (TR)
Technology
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Access Time
4.2ns
Memory Size
4.5Mb (128K x 36)
Memory Type
Volatile
Part Status
Active
Memory Format
SRAM
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
165-TBGA
Clock Frequency
133MHz
Base Part Number
IDT71V3556
Memory Interface
Parallel
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)