DF4-7PA-2R26
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
DF4-7PA-2R26
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd In Stock 0 pcs
Datasheet: DF4-7PA-2R26
Description: CONN WIRE IDC 7POS 26AWG PCB RA Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Black
Series
DF4
Features
Closed End
Packaging
Bulk
Wire Gauge
26 AWG, Stranded
Cable Pitch
0.079" (2.00mm)
Part Status
Obsolete
Row Spacing
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Connector Type
Individual Wires
Contact Finish
Tin
Number of Rows
1
Board-Side Pitch
0.079" (2.00mm)