R40-6611600
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
R40-6611600
Manufacturer: Harwin Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: R40-6611600
Product Category: Board Spacers, Standoffs Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: ROUND SPACER M4 NYLON 16MM Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Round Spacer
Color
Natural
Gender
Female, Female
Series
R40-661
Weight
Plating
Features
Material
Nylon
Part Status
Obsolete
Length - Overall
0.630" (16.00mm)
Diameter - Inside
0.179" (4.55mm)
Diameter - Outside
0.315" (8.00mm)
Screw, Thread Size
M4
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Between Board Height
0.630" (16.00mm)