TR9CH1333LCP-N(R6B)
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
TR9CH1333LCP-N(R6B)
Manufacturer: GlobTek, Inc. In Stock 69 pcs
Datasheet: TR9CH1333LCP-N(R6B)
Product Category: AC DC Desktop, Wall Adapters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: 24W, 18V 1.33A, DESKTOP/EXTERNAL $13.75
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Form
Desktop (Class I)
Series
GT-46240-24VV-x.x-T3
Approvals
CCC, CE, cULus, EAC, KC, PSE, RCM, S-Mark, UkrSEPRO, VCCI
Efficiency
Level VI
Input Type
Cord (Sold Separately)
Cord Length
60.2" (1.53m)
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Polarization
Positive Center
Power (Watts)
24W
Input Connector
IEC 320-C14
Region Utilized
International
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size / Dimension
3.17" L x 1.97" W x 1.22" H (80.6mm x 50.0mm x 31.0mm)
Voltage - Output
18V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max)
1.33A
No Load Power Consumption
75mW (Max)