GS8662D07BD-333
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
GS8662D07BD-333
Manufacturer: GSI Technology In Stock 0 pcs
Datasheet: GS8662D07BD-333
Product Category: Accessories Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: SRAM 1.8 or 1.5V 8M x 8 64M $66.69
RoHS
N
Type
SigmaQuad-II+ B4
Series
GS8662D07BD
Tradename
SigmaQuad-II+
Memory Size
72 Mbit
Memory Type
QDR-II
Organization
8 M x 8
Package / Case
BGA-165
Supply Current - Max
630 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Supply Voltage - Min
1.7 V
Factory Pack Quantity
15
Maximum Clock Frequency
333 MHz