GS8342Q09BGD-357
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
GS8342Q09BGD-357
Manufacturer: GSI Technology In Stock 0 pcs
Datasheet: GS8342Q09BGD-357
Product Category: Accessories Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: SRAM 1.8 or 1.5V 4M x 9 36M $40.15
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
RoHS
Details
Type
SigmaQuad-II
Brand
GSI Technology
Series
GS8342Q09BGD
Packaging
Tray
Tradename
SigmaQuad-II
Memory Size
36 Mbit
Memory Type
QDR-II
Subcategory
Memory & Data Storage
Manufacturer
GSI Technology
Organization
4 M x 9
Product Type
SRAM
Interface Type
Parallel
Mounting Style
SMD/SMT
Package / Case
BGA-165
Product Category
SRAM
Moisture Sensitive
Yes
Supply Current - Max
945 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Supply Voltage - Min
1.7 V
Factory Pack Quantity
15
Maximum Clock Frequency
357 MHz