GS8162Z72CGC-150IV
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
GS8162Z72CGC-150IV
Manufacturer: GSI Technology In Stock 0 pcs
Datasheet: GS8162Z72CGC-150IV
RoHS
Details
Type
NBT
Series
GS8162Z72CGC
Tradename
NBT SRAM
Access Time
7.5 ns
Memory Size
18 Mbit
Memory Type
SDR
Organization
256 k x 72
Package / Case
BGA-209
Supply Current - Max
220 mA, 240 mA
Supply Voltage - Max
2.7 V
Supply Voltage - Min
1.7 V
Factory Pack Quantity
21
Maximum Clock Frequency
150 MHz