GS8160Z36DGT-250
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
GS8160Z36DGT-250
Manufacturer: GSI Technology In Stock 0 pcs
Datasheet: GS8160Z36DGT-250
Product Category: Accessories Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: SRAM 2.5 or 3.3V 512K x 36 18M $14.08
RoHS
Details
Type
NBT Pipeline/Flow Through
Series
GS8160Z36DGT
Tradename
NBT SRAM
Access Time
5.5 ns
Memory Size
18 Mbit
Memory Type
SDR
Organization
512 k x 36
Package / Case
TQFP-100
Supply Current - Max
230 mA, 250 mA
Supply Voltage - Max
3.6 V
Supply Voltage - Min
2.3 V
Factory Pack Quantity
36
Maximum Clock Frequency
250 MHz