010832B125
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
010832B125
Manufacturer: Essentra Components In Stock 1000 pcs
Datasheet: 010832B125
Drive Type
Slotted
Head Height
0.200" (5.08mm)
Part Status
Active
Thread Size
#8-32
Head Diameter
0.335" (8.51mm)
Screw Head Type
Binding Head
Length - Overall
1.450" (36.83mm)
Length - Below Head
1.250" (31.75mm)