010632PW125
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
010632PW125
Manufacturer: Essentra Components In Stock 1000 pcs
Datasheet: 010632PW125
Product Category: Screws, Bolts Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Machine Screw
Series
MicroPlastics
Plating
Features
Material
Nylon
Drive Type
Phillips
Head Height
0.092" (2.34mm)
Part Status
Active
Thread Size
#6-32
Head Diameter
0.263" (6.68mm)
Screw Head Type
Pan Head
Length - Below Head
1.250" (31.75mm)