MA-506 11.0592M-B: ROHS
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MA-506 11.0592M-B: ROHS
Manufacturer: Epson In Stock 0 pcs
Datasheet: MA-506 11.0592M-B: ROHS
Product Category: Crystals Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CRYSTAL 11.0592MHZ 16PF SMD $0.61
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
MHz Crystal
Series
MA-506
Ratings
Frequency
11.0592MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SOJ, 3.30mm pitch
Load Capacitance
16pF
Size / Dimension
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Frequency Stability
±30ppm
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.181" (4.60mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms