UP2C-681-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
UP2C-681-R
Manufacturer: Eaton-Electronics Division In Stock 0 pcs
Datasheet: UP2C-681-R
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 680UH 460MA 1.774 OHM $0.92
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
UNI-PAC™ 2C
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Unshielded
Tolerance
±20%
Inductance
680µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
DC Resistance (DCR)
1.774Ohm
Current - Saturation
480mA
Current Rating (Amps)
460mA
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz